OSP rywalizują

18 czerwca w Budziskach przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP o Puchar Burmistrza Łochowa. W zawodach udział wzięło 10 jednostek, w tym jedna kobieca.

Przeprowadzono je w dwóch konkurencjach. Były to: sztafeta pożarnicza z przeszkodami i ćwiczenia bojowe, z których liczył się łączny czas ich wykonania. Dlatego każdej z drużyn zależało ukończyć każdą z dwóch konkurencji w jak najkrótszym czasie. Komisji sędziowskiej przewodniczył bryg. Zbigniew Domański z PSP w Węgrowie.

 

Po zaciętej rywalizacji ogłoszono klasyfikację zawodów sportowo-pożarniczych, która przedstawia się następująco: 1. OSP Łochów(ul. Węgrowska), 2. OSP Gwizdały, 3. OSP Łochów(ul. Fabryczna). Pozostałe drużyny sklasyfikowano następująco: OSP Budziska, OSP Pogorzelec, OSP Ostrówek, OSP Baczki, OSP Jasiorówka i OSP Brzuza.

Owa jedyna drużyna kobieca to OSP Laski, która oczywiście zajęła pierwsze miejsce ale mimo że startowały jedyne, to dały z siebie wszystko.

Rzadko się zdarza, by w ramach gminnych zawodów strażackich OSP startowało tak wiele drużyn. To dodaje kolorytu naszym ochotnikom, którzy poprzez zawody tego typu poprawiają sprawność bojową w niesieniu pomocy nie tylko zagrożenia pożarowego.

 
Michal Krupa