Policyjne info

Długi czerwcowy weekend

Podczas długiego czerwcowego weekendu (Boże Ciało) funkcjonariusze policji sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. W okresie tym doszło na terenie naszego powiatu do 5 kolizji drogowych, a 15 czerwca na terenie gm. Korytnica zatrzymano do kontroli drogowej volkswagena, którym kierował  50-letni mężczyzna - po badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Udaremniono jemu dalszą jazdę i zatrzymano prawo jazdy.

 

U kierowcy autobusu ok. 0,5 promila alkoholu

20 czerwca w powiecie węgrowskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej autobus. Kierowca był w stanie po użyciu alkoholu miał blisko ok. 0,5 promila. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Funkcjonariusze udaremnili jemu dalszą jazdę. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podejrzany o kradzież pieniędzy

Łochowscy policjanci zatrzymali na początku lipca podejrzanego o kradzież pieniędzy. Do kradzieży doszło w marcu bieżącego roku w sklepie spożywczym na terenie gminy Łochów. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę ekspedientki ukradł  portfel z pieniędzmi. Zatrzymany w przeszłości był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Sąd wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Działania NURD

29 czerwca policjanci prowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Działania „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach akcji stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Podczas działań policjanci ujawnili 20 wykroczeń, 18 – popełnionych przez kierowców oraz 2 przez pieszych.

Akcja „Pasy”

18 czerwca na drogach powiatu węgrowskiego policjanci prowadzili akcję „Pasy”. Ma ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów. Policjanci skontrolowali 43 pojazdy i ujawnili 31 wykroczeń, z czego 8 dotyczyło niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i 1 przez pasażera.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa