Festyn “Otwórz oczy”

W dniu 10 września na targowisku miejskim w Łochowie odbył się festyn integracyjny ”Otwórz oczy”. Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jacy? Tacy?”, a patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Gminy Łochów Robert Gołaszewski i Dyrektor MiGOK w Łochowie Artur Lis.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: dmuchańce, toczenie w kulach czyli bubble i zorba, malowanie twarzy, animacje dla dzieci, zajęcia manualne, konkursy. Najodważniejsi mogli usiąść w wozie strażackim, przejechać się bryczką konną lub motorami. Można też było spotkać postacie z bajek, które chętnie pozowały do wspólnych fotografii.

 

Zaprzyjaźnione instytucje i stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych zaprezentowały się na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Część artystyczna zaczęła się „Piosenką o pomaganiu”, którą wykonali członkowie stowarzyszenia wraz z dziećmi i harcerzami z Kamionnej.  Na scenie zaprezentowali się kolejno: Julian Zdunek, zespół taneczno-wokalny działający przy SOSzW w Węgrowie, Cheerleaders Łochów, pani Magda i jej energetyczna zumba, Ada Dobosz z zespołem tanecznym, Natalia Kowalczyk, uczniowie zespołu szkół w Gwizdałach  ze spektaklem „MOMO - historia dziewczynki, która oddała dorosłym ich stracony czas”, Milena i Patrycja Wielgat, zespół NEXT LEVEL HIP HOP z MiGOK Łochów, Jarek Gołoś i Piotr Czarnak, zespół BACHUS oraz zespół WSB, który m.in. wykonał specjalnie napisaną dla stowarzyszenia piosenkę.

Całość poprowadziły Jolanta Abramczyk i Dominika Martoń-Jaroszewska.

Podczas festynu prowadzone były dwie zbiórki pieniędzy. Jedna na usuwanie skutków nawałnic na Pomorzu, a druga na zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć w stowarzyszeniu. Wspomóc szczytny cel można było kupując domowe ciasto, kanapki ze smalcem i ogórkiem, miseczkę zupy lub prace plastyczne.

Festyn finansowany był ze środków publicznych pochodzących od Gminy Łochów oraz ze środków pozyskanych od sponsorów. Sponsorami naszego festynu byli: Zakład Piekarniczo - Cukierniczy „ ROBSON”, AGNES Salon Piękności, Migael Mirosław Miciukiewicz, DOMICO Mirosław Skrzypek, PHUP MIRPOL Mirosław Ziółkowski, Bank Spółdzielczy w Łochowie, STYROPMIN Sp. z o.o., Przychodnia Diagnostyki Medycznej Sylwester Oniszk, IKARS Robert Ślusarz, kupcy z Targu Miejskiego w Łochowie, SZGK w Łochowie.

Prezes Stowarzyszenia Monika Jabłonowska pragnie bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu, Burmistrzowi Łochowa, Staroście Węgrowskiemu, Dyrektorowi MiGOK w Łochowie, sponsorom, naszym nieocenionym wolontariuszom, artystom występującym na scenie, Dyrektorowi ZSP w Łochowie, WTZ w Jaworku, NPPP Centrum Wspierania Rozwoju w Węgrowie, Sport i Korektywa Agnieszka Wojtkowska z Wyszkowa, PSOUU Koło w Wyszkowie, Przedszkolu Terapeutycznemu dla dzieci z Autyzmem „Mój Świat” w Łochowie, NPPP w Łochowie, Stowarzyszeniu „SPONIA” z Węgrowa, Mad Moose FG Łochów, AVIVA T.U. druhom OSP, policji i harcerzom.

                MJ

 
Michal Krupa