Trafiliśmy do Finału

W dniach 22-23 marca w hali sportowej w Łochowie odbyły się półfinały Mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii junior starszy z udziałem UKS Orionka Ogorzeliny (woj. pomorskie), MUKS Zielonka, UKS Aligatora Chwarzno Gdynia (woj. pomorskie) oraz ULKS Olimpii Łochów. Zdecydowanym faworytem była Zielonka oraz zwycięzca grupy „północnej” Orionek. Piękno sportu polega jednak na tym, że każdy ma takie same szanse i wszystko zdarzyć się może dopóki piłka w grze. Półfinały zapowiadały się więc bardzo interesująco.

Po dwóch kolejkach spotkań wszystkie zespoły zgromadziły na swoim koncie po 3 punkty. Wiadomym było, że o awansie do półfinałów zadecydują mecze niedzielne. Swoją wyższość nad rywalami w tym dniu pokazał zespół gospodarzy pokonując Aligatora 8:5 oraz MUKS Zielonka, który przegrywając do 45 minuty 1:5, zwyciężył ostatecznie Ogorzeliny 7:5.

Doceniając dotychczasowe sukcesy władze Polskiego Związku Unihokeja powierzyły Olimpii organizację turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Turniej odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2013 r. w z udziałem MUKS Zielonka, KS Madex Górale Nowy Targ (woj. małopolskie), ULKS Olimpia Łochów, UKS Absolwent Siedlec (woj. wielkopolskie).

W kategorii seniorskiej, zawodnicy Ci również odnieśli sukces. W meczach play off dwukrotnie pokonali UKS Nowa Łódź (10:4 u siebie i 10:8 na wyjeździe) i zagrają o I miejsce w I lidze seniorów z UKS Orły Suwałki. Spotkania te nie mają już większego znaczenia, gdyż oba kluby zapewniły sobie udział w nadchodzącym sezonie w Ekstralidze (najwyższej klasie rozgrywkowej unihokeja w Polsce), a pierwsze spotkanie już w sobotę 6 kwietnia br.

Awans do finałów jest niewątpliwe olbrzymim sukcesem łochowskiego unihokeja. 5 letnia praca z młodzieżą przyniosła potwierdzenie sensu pracy młodzieży oraz osób zaangażowanych w funkcjonowanie sekcji. Perspektywa rozwoju unihokeja w Łochowie jest więc optymistyczna. Regularnie trenuje ok. 60 chłopców w różnych kategoriach wiekowych, osiągają oni bardzo dobre wyniki w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z całej Polski, a dalsze zapewne są kwestią czasu. Warto dodać, że  trzech zawodników: Dawid Skura, Emil Filipowicz i Konrad Miszczuk otrzymało powołania do szerokiej kadry U-19 przygotowującej się na Mistrzostwa Świata, które w maju odbędą się w Niemczech.

Realizacja wskazanych wyżej zadań wymaga znacznych środków finansowych. Dlatego też zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o wparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% na rzecz Stowarzyszenia lub nawiązania innej współpracy. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.

Mistrzostwa Polski w unihokeju będą idealną okazją nie tylko promowania zdrowego stylu życia, postaw w duchu fair play, ale również doskonałą okazją do promocji instytucji/firm w skali ogólnopolskiej. Wszystkie spotkania będą transmitowane w telewizji internetowej na stronie www.widzianewprost.pl

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Gwarantujemy rozsławienie sponsora w całej Polsce, m.in. poprzez umieszczenie logo instytucji/firmy (przesłanego materiału) podczas przekazu internetowego, który prowadzony będzie przez cały czas trwania Turnieju, czy też wywieszenie baneru w hali sportowej. Przekonani jesteśmy, iż taka forma promocji wizerunku instytucji/firmy zaowocuje wymiernymi i długofalowymi efektami zgodnymi ze wspólnymi oczekiwaniami.

 Janusz Sternicki, Paweł Wróbel

Obejrzyj naszą relację wideo z tego wydarzenia.

 
Michal Krupa