Mini Maraton Niepodległościowy

Mini-Maraton jest już znanym wydarzeniem w środowisku lokalnym. Zawsze skupia duże grono uczestników w każdym wieku - od najmłodszych, po seniorów. Głównym punktem imprezy jest Bieg oraz Marszobieg Rodzinny, którym towarzyszą atrakcje dla dzieci, grill pod chmurką oraz kawiarenka z domowymi wypiekami i gorącymi napojami zorganizowana w holu szkoły. 

Tegoroczny Mini Maraton Niepodległościowy odbędzie się w niedzielę 18 listopada.  Szacuje się, iż ilość uczestników imprezy pobije dotychczasowe rekordy i może przekroczyć 300 osób. Imprezie towarzyszył będzie finał gminnego konkursu plastycznego „Za co kocham Polskę”, organizowanego przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Łochowie. Konkurs skierowany jest do wychowanków przedszkoli

z terenu Gminy Łochów. W konkursie udział weźmie ok. 50 dzieci, a uroczyste wręczenie nagród i wystawa nadesłanych prac podczas cyklicznej imprezy plenerowej o charakterze sportowym Mini Maraton Niepodległościowy, będzie dla naszych milusińskich nie lada przeżyciem.

Zarówno niepodległościowe bieganie, jak i konkurs plastyczny objęte zostały Patronatem Honorowym Burmistrza Łochowa. 

               R

 
Michal Krupa