Archiwum

Pracowity kwiecień

czyli z życia KPSP „Julin” w Kaliskach

z życia Julina

 

 

Miesiąc kwiecień rozpoczęliśmy sprawdzianem zewnętrznym - klasy VI. Dnia 4 kwietnia dziesięciu uczniów przystąpiło do pierwszego w ich życiu ważnego sprawdzianu...

 

Klasy II – III pod kierunkiem pani Ewy Krzyżewskiej prezentowały kolejny  projekt ,,Z Małej szkoły w Wielki Świat” pt. „Na tropie energii”. Dzieci zorganizowały zespoły eksperckie i wystawę swoich prac projektowych. Podczas prezentacji uczniowie przeprowadzili doświadczenia dotyczące energii, np. „Prąd z ogórka”, „Wystrzałowy długopis”, „Pienisty wulkan”, „Łowienie rybek”. Potrafili udowodnić, że człowiek to też energia. Dzieci nauczyły się sposobów oszczędzania energii oraz bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Uczniowie zakończyli swój projekt wielkim sukcesem.

Natomiast uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Bożeny Ładniak realizowali kolejny projekt matematyczno-przyrodniczy „Jakie tajemnice kryje gleba?”. Projekt uświadomił uczniom, jak ważne znaczenie dla życia na Ziemi ma gleba, która żywi wszystkie istoty życie i jest dla nich domem - środowiskiem życia.

Została wykonana przez uczniów wystawa organizmów glebowych w ich naturalnym środowisku, mogliśmy podziwiać  pięknego turkucia podjadka, kreta czy ogromną mrówkę i dżdżownicę. Projekt zakończył się  prezentacją w Dniu Ziemi. Jest to już niestety  przedostatni projekt ,,Z Małej Szkoły w Wielki Świat”.

W naszej szkole co roku obchodzimy Dzień Ziemi, podczas którego uświadamiamy uczniom, że każdy człowiek powinien czuć się odpowiedzialny za stan naszej planety. „Ziemię mamy tylko jedną” - dlatego musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia. Zorganizowaliśmy akcję  sprzątania naszej najbliższej okolicy.

Uczniowie klas I – VI wzięli udział w konkursie plastycznym „Ekotworek”. Powstały przepiękne prace, które były prezentowane na pikniku zorganizowanym na terenie Nadleśnictwa w Łochowie z okazji Dnia Ziemi. Uczennice Natalia Dzięcioł i Weronika Dzięcioł zajęły w tym konkursie drugie miejsce.

oraz Matki BożejDnia 17 kwietnia w ramach peregrynacji po naszej parafii do szkoły przybył cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, adorowaliśmy Go modlitwą i śpiewem. Pożegnanie obrazu nastąpiło 19 kwietnia. Modlitwę prowadził ks. proboszcz Eugeniusz Leda. Dyrektor, nauczyciele, pracownicy i uczniowie zawierzyli szkołę w Akcie Osobistego Oddania się Matce Bożej.

Bożena Ładniak