Policyjne informacje

„Akcja Znicz” w powiecie węgrowskim

W związku z dniem Wszystkich Świętych, węgrowscy policjanci przeprowadzili działania Znicz 2013. Podczas akcji, trwającej od 31 października od godz. 14.00 do 3 listopada doszło do 9 kolizji i zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących, kierowali ruchem w miejscach wzmożonego ruchu, kontrolowali również prędkość i trzeźwość kierujących na trasach wjazdowych i wyjazdowych. Do działań policji dołączyli strażnicy Straży Miejskiej w Węgrowie i w Łochowie oraz harcerze z ZHP „Doliny Liwca”.

 

W ubiegłym roku podczas długiego weekendu doszło do 5 kolizji i zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących.

Odnotowane kolizje spowodowane były wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu, cofaniem na parkingu, w dwóch przypadkach chodziło o zderzeniem ze zwierzęciem, kolejne niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze i przewróceniem samochodu ciężarowego do rowu. Kolizje miały miejsce na terenie gm. Liw, w Łochowie oraz w Węgrowie.

 

Wybierz Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2013

Rozpoczęto konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2013” poprzez wyrażenie opinii społecznej za pomocą ankiety. Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu w rejonie służbowym odgrywa bardzo ważną rolę w działaniach profilaktycznych i dlatego za pomocą ankiety policja chce wyłonić najpopularniejszego dzielnicowego, poznać opinię mieszkańców dotyczącą bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także poznać miejsca najbardziej zagrożone na danym terenie. Konkurs potrwa do 30 listopada 2013. Ankiety wraz ze skrzynkami znajdziecie Państwo w Urzędach Gmin, Urzędzie Miasta, w Starostwie oraz KPP w Węgrowie.

Wykaz dzielnicowych: asp. Daniel Słowik, asp. Andrzej Deja, mł. asp. Krzysztof Połaski, asp. Adam Wojdyna, asp. szt. Jacek Borkowski, asp. Mirosław Zawadzki, mł. asp. Jarosław Śledziewski, asp. Mariusz Świętochowski, st. asp. Jacek Borkowski, mł. asp. Krzysztof Gierej, mł. asp. Marcin Styś, sierż. szt. Mariusz Siwiński, sierż. szt. Adam Tokarski, asp. Waldemar Siwiecki, asp. Wojciech Grzybowski.

 

Policja nadal poszukuje Marcina Frączka

Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie wzmogła działania poszukiwawcze za zaginionym Marcinem Frączkiem. Do poszukiwań dołączyli policjanci z Nieetatowego Pododdziału Policji.

Poszukiwania za zaginionym Marcinem Frączkiem trwają od środy 23.X. W dotychczasowych poszukiwaniach wykorzystany był śmigłowiec policyjny, który patrolował miejsce, gdzie widziany był ostatni raz siedemnastolatek. W szczególności przeszukiwano teren nad rzeką Liwiec na wysokości miejscowości Starawieś i Turna w kierunku Węgrowa. Siedemnastolatek ma 182 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała, ubrany był w czarną bluzę i spodnie dresowe oraz czapkę z daszkiem. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z KPP w Węgrowie tel. (25) 792 12 00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami telefonów 997 lub 112.

Zabezpieczali niewypały

23. października policjanci zabezpieczyli 16 pocisków artyleryjskich o długości 40 cm, pochodzących z czasów II Wojny Światowej, na jednej z posesji w Borzychach. Znajdowały się na głębokości zaledwie 20 cm. Odnalezione pociski zostały przekazane Jednostce Wojskowej.

 

Znęcał się nad psem

Łochowscy policjanci zatrzymali agresywnego 21-letniego mężczyznę, który awanturował się z domownikami i znęcał się nad psem. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Do zatrzymania doszło 22. października w godzinach wieczornych na terenie gminy Stoczek. Mężczyzna będący pod działaniem alkoholu awanturował się z domownikami. Niszczył meble, rozbijał naczynia. A później znęcał się nad swoim psem, zadał mu kilka ciosów nożem. Agresywnego awanturnika funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie. Miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ustawa o ochronie zwierząt zabrania takiego zachowania, grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

Śmiertelny wypadek na K 62

Na trasie Łochów - Kamionna dnia 21. października doszło do śmiertelnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ciężarowy zderzył się z pojazdem osobowym. W wyniku zderzenia dwie osoby z osobówki poniosły śmierć.

 

Kolejna kradzież przewodów

Łochowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kolejny raz chciał ukraść przewody telekomunikacyjne na trasie Zieleniec - Sadowne. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Zatrzymany to 58-latek, który również pod koniec września usiłował ukraść 200 metrów takiego kabla.

 

Śmiertelne potrącenie pieszego

16. października w godzinach wieczornych w Ostrówku, na drodze krajowej 50 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ciężarowy potrącił pieszego. Kierujący pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z Komisariatu w Łochowie podjęli pracę nad ustaleniem przyczyn i okoliczności zdarzenia oraz ustalenia tożsamości mężczyzny, który zginął w wypadku.

 

Nietrzeźwi na drogach

W niedzielę 13. października na drogach powiatu węgrowskiego zatrzymano pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Do pierwszego zatrzymania doszło przed południem w Ostrówku. Podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali 29-latka. Kierował on rowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za niecałą godzinę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Łochowie również 29-latka. Kierował rowerem mając blisko 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Do kolejnych zatrzymań doszło w Sokółce, gm. Sadowne.  Zatrzymani to mężczyźni w wieku 30 i 55 lat. Pierwszy miał blisko 3 a drugi 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny zatrzymany za niedzielną jazdę, to 57-latek, który kierował rowerem mając blisko 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznom za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Zderzenie z motocyklistą

W piątek 11. października około godziny 16.45 w Łojkach doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca Seatem nie zachowała należytej ostrożności i wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującemu motocyklem. W wyniku zderzenia pojazdów 28-letni kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Kierująca seatem została ukarana mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej.

 

79. letnia kobieta odnaleziona

W wyniku akcji poszukiwawczej, w której brali udział policjanci wraz z przewodnikiem psa, strażacy oraz mieszkańcy, trwającej 8 i 9 października odnaleziono 79-lenią kobietę, mieszkankę Twarogów, w kompleksie leśnym pod Dąbrową. 

 

Za: KP Węgrów

 
Michal Krupa