Wydarzenia

Ważna informacja!

Budowa obwodnicy Łochowa – konsultacje

W związku z planowaną budową obwodnicy Łochowa, która będzie przebiegać nowym śladem DK 62, władze Gminy Łochów zwróciły się z prośbą o składanie uwag do przedstawionych przez Biuro Projektowe TRAKT wariantów przebiegu obwodnicy.

Wszystkie warianty przebiegu obwodnicy do pobrania na http://www.trakt.pl/obwodnica-lochowa/

Formularze uwag do projektu dostępne są na stronie internetowej www.gminalochow.pl w zakładce:

news/konsultacje_dotyczace_budowy_obwodnicy_formularze-828

lub  w Biurze Obsługi Mieszkańca (parter) w Urzędzie Miejskim w Łochowie.

TERMIN SKŁADANIA UWAG 28 lutego 2018 r.

GDDKiA po analizie uwag planuje zorganizować spotkanie z mieszkańcami w celu przedstawienia nowych wersji wariantów przebiegu obwodnicy Łochowa. W kolejnej turze konsultacji (prawdopodobnie w kwietniu) inwestor przewiduje również składanie uwag przez mieszkańców.

Kluczowa dla regionu inwestycja

Kilkuletnia, kluczowa dla naszego regionu inwestycja, właśnie dobiegła końca. SIME Polska zakończyło budowę nitki gazociągu na odcinku Dobre-Jadów-Strachówka-Łochów, a gazociąg został uruchomiony i napełniony gazem. Podłączony też został już pierwszy łochowski Klient - Pałac i Folwark Łochów, w którym odbędzie się cała uroczystość podsumowująca tę inwestycję. 

Uroczystość uruchomienia gazociągu Dobre-Jadów-Strachówka-Łochów odbędzie się 23 lutego br. (pt.), początek godz. 12:00 w Pałacu Łochów. To dobry moment na podsumowanie inwestycji. Przewidziano też atrakcje, w tym tradycyjną dla branży uroczystość zapalenia znicza gazowego. 

Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla SIME Polska, ale i dla całego regionu i jego mieszkańców. 

 
Michal Krupa